Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Konferencji pt. „Delimitacja i demarkacja granic Odrodzonej Rzeczpospolitej Znaki graniczne na ziemiach polskich„, współorganizowanej przez: Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie, Główną Komisja Historii i Tradycji Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział Wielkopolski w Poznaniu.

Plan konferencji:

10.00 – 10.40
– Dorobek Konferencji w Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie (Maria Jankowska)
– Dotychczasowe osiągnięcia i zamierzenia na przyszłość Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie
(Michał Krzyżaniak)
– Informacje o działalności Towarzystwa Pamięci Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie (Sławomir Grajek, Zofia Smolarz)

10.40 – 11.05
– „»…jest to książka otwarta, tylko trzeba umieć ją czytać». Fotografia lotnicza na łamach »Polskiej Floty Napowietrznej» i w praktyce wielkopolskich lotników”. (Grzegorz Jazdon)

11.05 – 11.30
– Działalność Głównej Komisji Historii i Tradycji SGP. Kalendarium „nie tylko GEODEZJA” (Ryszard Rus)

11.30 – 12.00 Przerwa

12.00 – 12.20
– Aktualne zagadnienia graniczne RP (temat w uzgadnianiu)

12.20 – 12.40
– Problemy rozbieżności w przebiegu aktualnych granic RP
(Bogusław A. Tomaszewski)

13.00 – 13.20
– Na tropie XIV wiecznych znaków granicznych starostwa drahimskiego
(Tadeusz Kośka)

13.20 – 13.40
– Wojna palikowa –wybrane przykłady z epizodu wytyczania linii granicznej
II Rzeczpospolitej na Kaszubach
(Bogusław A. Tomaszewski, Waldemar Sztukiewicz)

13.40 – 14.00
Podsumowanie i zakończenie Konferencji przy grobie gen. J. Dowbora – Muśnickiego (cmentarz w Lusowie) oraz przy pomniku Generała (przed szkołą).