Dzięki naszym wyprawom do Centralnego Archiwum Wojskowego (Wojskowe Biuro Historyczne) oraz dzięki przetrząsaniu zasobów archiwalnych dostępnych cyfrowo, kawałek po kawałku uzupełniamy życiorysy powstańców wielkopolskich z Gmina Tarnowo Podgórne o kolejne bezcenne informacje. Najbardziej jednak cieszy nas fakt, że dzięki tym staraniom wielu powstańców dosłownie odzyskuje twarze! Wśród setek przeglądanych dokumentów znajdujemy wiele zdjęć, na których uwieczniono naszych bohaterów, a które do tej pory nie były nam znane. Na załączonym kolażu mogą Państwo zobaczyć kilka z nich, ukazujące Teofila Kaczmarka, Stanisława Kolasińskiego, Wojciecha Hoffę, Wojciecha Konysa, Stefana Nawrockiego, Antoniego Królika, Wojciecha Melosika, Stefana Brozdę oraz Piotra Błażejczaka. A zdjęć jest zdecydowanie więcej! Kiedy zakończymy porządkowanie uzyskanych podczas badań materiałów uzupełnimy biogramy powstańcze, z których niezmiennie można korzystać w specjalnym albumie na naszym profilu ( https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2037410683018024&type=3 ), żeby podzielić się z Państwem wszystkimi dostępnymi informacjami.