15 maja 2023 roku zmarła Pani Anna Grajek.

Wraz z mężem Józefem była współzałożycielką Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Stworzyła od podstaw Muzeum Powstańców Wielkopolskich, którym kierowała do roku 2011. Zostanie zapamiętana przez pokolenia uczniów, których uczyła i wychowywała w Szkołach Podstawowych w Lusowie i w Przeźmierowie. Harcerka – prowadziła drużynę harcerską im. Adama Mickiewicza.

Odznaczona m.in. Orderem Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi oraz wieloma odznaczeniami i medalami.

W piątek 19 maja o godz. 11:00 w kościele pw. Św. Jadwigi i św. Jakuba Apostoła w Lusowie odbędzie się msza św., po której nastąpi pogrzeb na cmentarzu w Lusowie.
W związku z uroczystościami pogrzebowymi w piątek 19 maja Muzeum będzie niedostępne dla zwiedzających. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.